Witamy na stronie Stanicy obozowej w Polankach

Stanica obozowa ZHP POLANKI jest sezonową bazą obozową Hufca Kraków - Nowa Huta im. Mariusza Zaruskiego.

Położona jest w malowniczej miejscowości Polanki, oddalonej ok 3 km od najbliższej miejscowości Terki, 16 km od Polańczyka i jeziora Solińskiego. Stanica to 2 ha terenu, określonego z jednej strony drogą, z drugiej rzeką Solinką. Teren jest częściowo zalesiony, co daje możliwość schronienia przed palącym w sezonie wakacyjnym słońcem oraz rozdziału poszczególnych obozów.

Stanica dzieli się na trzy tzn. „półki”: dwie wyższe - mieszkalne i najniższą - sportowo-rekreacyjna, gdzie w sezonie znajduje się boisko sportowe. 

Przylegająca do stanicy rzeczka - Solinka, jest typowym górskim strumykiem, którego orzeźwiająca woda i białe, kamieniste brzegi wprost zachęcają do wejścia w upalne dni. Potok rozlewa się w okolicy stanicy na szerokość ok. 15 m, a jego głębokość dochodzi do 1,20 m.

Na teren stanicy doprowadzony jest prąd i woda. Na terenie bazy znajduje się budynek, pod którego dachem kryje się kuchnia. Stołówka mieści się pod namiotem i może pomieścić jednorazowo do 100 osób. Wieczorami staję się świetlicą obozową.  

Jesteśmy w stanie zapewnić wypoczynek nawet 200 osobom, skłaniamy się jednak ku mniejszym grupom.

Stanica zlokalizowana jest w dogodnym miejscu do uprawniana turystyki pieszej, górskiej oraz rowerowej.

Najbliższym szczytem poprowadzony jest zielony szlak turystyczny, który przechodząc w czarny, prowadzi na Połoninę Wetlińską. Natomiast drogą przylegającą do stanicy przebiega zielony szlak rowerowy. W okolicy znajduje się urokliwy Rezerwat „Sine Wiry”, gdzie łączą się dwa górskie potoki Solinka z Wetliną tworząc niezapomniane widoki. 

Pomimo położenia przy drodze stanica znajduje się z dala od „cywilizacji” co sprzyja organizacji obozów i kolonii oraz aktywnemu wypoczynkowi na łonie przyrody.

Link do galerii

 

polana4.JPG
oboz3.JPG
terensportowy2.JPG