Atrakcje i okolica
W okolicy bliższej i dalszej można znaleźć mnóstwo różnych atrakcji. W zależności od możliwości i organizacji każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Wypał w okolicach Polanek
Kto nie był, koniecznie musi odwiedzić.
Cerkiew w Łopience
Łopienka nieistniejąca już wieś z połowy XVI wieku, położona u podnóży Łopiennika (1069m n.p.m), a właściwie pomiędzy Łopiennikiem, a znajdującym się na północ od niego szczytem Korbania (894m n.p.m). Wieś zasłynęła przede wszystkim z tego, iż podobno ukazała się tu Matka Boska, pod postacią ikony. Wkrótce po tym Łopienka stała się słynnym ośrodkiem kultu maryjnego. Ikonę umieszczono w kapliczce, a niedługo potem, prawdopodobnie w roku 1757, wzniesiono w Łopience cerkiew pw. świętej Paraskiewii.
Więcej na http://www.twojebieszczady.pl/lopienka.php
Rezerwat "Sine Wiry"
Sine Wiry to rezerwat krajobrazowy o powierzchni 450ha, znajdujący się na terenach dawnych wsi Łuh, Zawój i Polanki. Na rezerwat ten przypada kilkukilometrowy odcinek rzeki Wetlina, oraz południowe stoki wzgórza Połoma (776m n.p.m.) porośnięte głównie lasem bukowo-jodłowym. Najbardziej charakterystyczną, jedną z najpiekniejszych i najłatwiej dla turysty dostępną częścią rezerwatu jest przełom Wetliny przebijajacej się przez liczne progi skalne u stóp Połomy. Rezerwat to wielkie bogactwo flory, oraz żyjącej tu fauny.
Więcej na http://www.twojebieszczady.pl/sine.php
Zapora na Solinie
Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości, a nawet całych Bieszczadów.Tama w Solinie ma długość 664 m i wysokość 82 m (od podstawy do korony) oraz potężną kubaturę około 760 tys. m3. Zapora zbudowana w latach 1961-68 jest największą w Polsce zaporą betonową typu ciężkiego. Więcej nahttp://www.twojebieszczady.pl/zapora.php
Jezioro Solińskie
Jezioro Solińskie (Zbiornik Soliński) – zbiornik zaporowy (zbiornik retencyjny) położony w województwie podkarpackim w pobliżu miejscowości Solina. Pozostałości dawnej wsi Solina znajdują się na dnie obecnego zbiornika. Został on utworzony w 1968 roku poprzez spiętrzenie wód Sanu i Solinki przez zaporę, która ma 81,8 m wysokości (najwyższa w Polsce) i 664 m długości. Aby lepiej poznać jezioro zapraszamy na rejs Statkiem TRAMP.
Więcej na http://tramp.epodkarpacie.com/index.php?page=offers&offer_id=1226
Kolejka Bieszczadzka
Każdy, kto wybiera się w Bieszczady i trafi w okolice miejscowości Cisna, na pewno usłyszy o słynnej "bieszczadzkiej ciuchci" czy też o "bieszczadzkiej kolejce". Aby zaspokoić swoją ciekawość i przekonać się o tym, co w niej jest takiego wyjątkowego, najlepiej udać się z Cisnej drogą prowadzącą na Komańczę do m. Majdan, gdzie znajduje się główna stacja bieszczadzkiej kolei wąskotorowej i wybrać się na przejażdżkę jedną z tras przejazdu.
Więcej na http://www.kolejka.bieszczady.pl/
Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych
Muzeum można zwiedzać od wtorku do soboty w godz. 9:00 - 17:00, dodatkowo w okresie letnim (lipiec- sierpień) jest czynne również w niedziele w godz. 9:00 - 14:00.
Więcej na http://www.bdpn.pl
Kamień Leski k. Leska
Ta jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobliwości przyrodniczych regionu, znajduje się na początku miejscowości Glinne, przy trasie z Leska do Ustrzyk Dolnych w odległości ok. 5km od Leska. Można tu dojść również szlakiem zielonym z Leska (Lesko - Krysowa), lub ze Zwierzynia przez Czulnię oraz ścieżką rowerową Baszta. Miejsce jest oznakowane.
Więcej na http://www.twojebieszczady.pl/warto/kleski.php
Skansen w Sanoku
Park Etnograficzny w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). Pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu.
Więcej na http://www.skansen.sanok.pl/